PÓŁKOLONIE LETNIE

 Kat. Wydarzenia świetlica, z życia szkoły

PÓŁKOLONIE LETNIE W SP 46 ORGANIZOWANE PRZY WSPÓŁPRACY

ZE STOWARZYSZENIEM „UŚMIECH DZIECIŃSTWA”

 

To już kolejna edycja półkolonii letnich w naszej szkole. Tym razem odbyły się one w dwóch ostatnich tygodniach sierpnia.

Dwa tygodnie półkolonii obfitowały w różnorodne atrakcje. Główną ideą obu turnusów był aktywny wypoczynek oraz świetna zabawa! Tak też oczywiście było. Każdego dnia czekały na nas nowe atrakcje.

Wykorzystaliśmy to, co oferuje nam nasze miasto. Wybraliśmy się na Maltę, gdzie uczniowie ze stoku narciarskiego zjeżdżali na pontonach oraz bujali się na wodnej huśtawce. Korzystając                      z doskonałej pogody, urządziliśmy sobie piknik w pięknych okolicznościach przyrody. Ponadto zagościliśmy na Termach Maltańskich. Pływanie, nurkowanie, zjazdy na zjeżdżalniach, a także tańce w wodzie z animatorem, sprawiły wszystkim ogromną frajdę. Pomimo dwóch godzin spędzonych                 na basenie, wszyscy chcieli zostać tam dłużej…

Jazda na wrotkach w „Wywrotce” była dużą atrakcją, a także wyzwaniem. Niektórzy uczniowie „stawiali swoje pierwsze kroki na wrotkach”. Mimo upadków, były także liczne wzloty i obietnice powrotu do Wywrotki.

Jump Arena to miejsce znane wszystkim, a zabawa we wspólnym gronie i zdrowa rywalizacja sprawiły, że aktywnie i przyjemnie spędziliśmy tam czas.

Uczestnicy półkolonii bardzo lubią grać w kręgle, zatem wyjście na kręgielnię było obowiązkowym punktem naszego programu. Strike pojawiały się wielokrotnie, ciesząc i zachęcając do dalszej gry!

Oczywiście nie zabrakło wyjść do kina, czasami przecież można poleniuchować…

Poza tym, korzystaliśmy z tego, co oferuje nam szkoła: wyjścia na plac zabaw, gry w piłkę na boisku, zajęcia ruchowe i plastyczne były naszą codziennością.

To był dobrze spędzony czas! Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na półkolonie zimowe.

                                                                                              Monika Bućko

Joanna Rybińska- Skórzewska

 

Zobacz również

Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać