Ósme miejsce w kraju!

 Kat. Ogłoszenia

Z nieukrywaną radością chcielibyśmy poinformować o sukcesie naszych konstruktorów w wielkim finale PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych, który w zeszły piątek odbył się w Warszawie. Zespół „Zefiry” w skład którego wchodzili: Eryk i Igor Sawczukowie oraz Leon Douroumis zdobył ósme miejsce i jest to jak do tej pory największy sukces w historii szkoły.

W finale PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych wystąpiło 25 najlepszych zespołów wyłonionych w serii eliminacji regionalnych. Biorąc to pod uwagę, można śmiało stwierdzić, że konstrukcja chłopców okazała się lepsza od kilkuset innych które wzięły udział we wszystkich rozgrywkach turniejowych w tym roku. 

Gratulujemy niewątpliwego sukcesu „Zefirom” i niech stanie się to inspiracją dla innych aby wziąć udział w kolejnych edycjach zmagań konstruktorskich w przyszłości.

Obecność na finale była też okazją do obejrzenia niezwykle ciekawej wystawy w Muzeum Techniki. Przebogate zbiory tej placówki prezentują osiągnięcia polskich wynalazców, szczególnie w dziedzinie motoryzacji oraz maszyn liczących. Przy okazji pobytu w stolicy polecam obejrzenie licznych eksponatów zgromadzonych w Muzeum Techniki oraz zapoznanie się z ich niezwykłą historią.

Rafał Olejniczak – nauczyciel techniki

Zobacz również

Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać