Wizyta gości z Wilna

 Kat. Ogłoszenia

W dniach 2- 7 marca 2023 r. w Poznaniu przebywali uczniowie Gimnazjum im. Władysława Syrokomli w Wilnie, tworzący zarazem Zespół Pieśni i Tańca Wileńka. To pierwszy i najstarszy polski zespół dziecięco-młodzieżowy na Litwie. Wizyta związana była z 30. Jubileuszowym Kaziukiem Wileńskim w Poznaniu oraz współpracą, którą podjęły nasze szkoły.

W pierwszym dniu pobytu odbyło się spotkanie w Urzędzie Miasta z przedstawicielami władz miasta Poznania i Wydziału Oświaty. Nasi goście zostali powitani najpierw przez Pana Dyrektora Tadeusza Badowskiego, następnie przez Zastępcę Prezydenta Miasta Pana Mariusza Wiśniewskiego. Wizyta zakończyła się krótkim występem artystycznym uczniów.

Ponadto w tym dniu odbyło się zwiedzanie Fary, wraz z podziemiami, Katedry, Bramy Poznania i Makiety Poznania. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali przewodników, podziwiali zabytki, przyglądali się eksponatom.

W weekend odbył się Koncert Galowy Zespołu Wileńka w Centrum Kultury Zamek oraz występ na Placu Wolności podczas Kiermaszu Kaziukowego. Na to wydarzenie czekało wielu mieszkańców Poznania, a przepiękny występ artystyczny na pewno na długo zostanie w ich pamięci.

W przedostatnim dniu pobytu miała miejsce całodniowa wycieczka do Kopalni Soli w Kłodawie oraz do Lichenia.

Dzień wyjazdu był zarazem dniem wizyty w naszej szkole. Wszyscy zebraliśmy się na sali gimnastycznej, aby powitać gości. Nasi uczniowie przygotowali taniec z flagą, zaś goście odwdzięczyli się tańcem i śpiewem. Następnie udali się na słodki poczęstunek i zwiedzanie szkoły, to był także czas na rozmowy i pytania.

Czekamy na kolejne spotkania.

Zobacz również

Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać