Święto techniki w SP46

 Kat. Ogłoszenia

18 marca 2023 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje regionalne PGE Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. To największa impreza tego typu w Polsce. Do naszej szkoły przyjechało 90 zespołów z całego kraju. Maszyny zbudowane przez rywalizujące zespoły konkurowały w trzech kategoriach – mocy, prędkości i momentu obrotowego.

            Naszą szkołę reprezentowali: Rita, Eryk i Igor Sawczukowie, Maksymilian Łuczak, Ania i Adam Olejniczakowie, Ksenia Berestowska, Lidia Robaszek, Łucja Kasztelan. Z nieukrywaną radością chciałbym poinformować, że pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła konstrukcja Eryka Sawczuka z klasy 8c!

            Pozostałe zespoły uzyskały bardzo dobre noty. Za dwa tygodnie, po zakończeniu całego cyklu eliminacji regionalnych, okaże się czy wyniki uzyskane przez nie w Poznaniu dadzą prawo startu w finale TMW w Warszawie. Trzymajmy kciuki!

            Nie do przecenienia jest walor edukacyjny tego współzawodnictwa i doświadczenie zdobyte w trakcie imprezy, które jak sądzę zaprocentuje, wśród naszych uczniów, jeszcze większym zainteresowaniem projektowaniem i wykonawstwem rozwiązań technicznych.

            Warto wspomnieć, że Turniej okazał się bardzo dużym sukcesem organizacyjnym. To przedsięwzięcie bez precedensu w historii szkoły, biorąc pod uwagę ilość uczestników (około 200 osób). Za tym sukcesem stoi sztab ludzi bez wkładu których poznańskie eliminacje Turniej Maszyn nie byłby tak wysoko oceniane przez przedstawicieli Piaseczyńskiej Fundacji Ekologicznej jak i licznych gości.

                                                                                                          Rafał Olejniczak

Zobacz również

Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać