Sukces naszych konstruktorów

Home / Wydarzenia 2017/2018 – klasy 4-8 / Sukces naszych konstruktorów

Sukces naszych konstruktorów

Sukces naszych konstruktorów!!!

„BMJ”, „Dzikie TRIO”, „Wit-Al”, „Zakręceni Mechanicy” to nie pseudonimy artystyczne zespołów muzyki rozrywkowej. To nazwy drużyn konstruktorskich, które reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach regionalnych VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych.  To najbardziej prestiżowy konkurs z dziedziny techniki organizowany w Polsce, adresowany dla uczniów szkół podstawowych.

Zawody odbyły się 11 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie koło Swarzędza.

Uczniowie SP46 po raz pierwszy uczestniczyli w tych rozgrywkach i od razu osiągnęli niebywały sukces! Zadaniem startujących drużyn było zaprojektowanie i zbudowanie maszyny najefektywniej wykorzystującej strumień wody, zamieniając ją na energię mechaniczną.

Jakub Robaszek i Marcin Jakubowski z zespołu „Zakręceni Mechanicy” uzyskali najlepszy wynik w swojej kategorii i uzyskali prawo startu w wielkim finale, który odbędzie się 27 maja 2018 roku w Piasecznie koło Warszawy.

Pozostałe zespoły reprezentujące SP 46, uzyskały również bardzo dobre wyniki, jednak o ich ewentualnym awansie zdecydują wyniki drużyn uczestniczących w podobnych eliminacjach w innych miastach w całej Polsce.

Cieszymy się ogromnie z osiągniętych wyników, czekamy na wieści z pozostałych eliminacji a „Zakręconym Mechanikom” życzymy pierwszego miejsca w wielkim finale Turnieju Maszyn Wodnych!

                                                                       Rafał Olejniczak

Czytaj również

Wpisz słowo i zacznij szukać