Projektowanie 3D w SP46

 Kat. Wydarzenia 2020/2021 – klasy 4-8

Projektowanie 3D w SP46

 

Prototypowanie, slajsowanie brył, projektowanie wspomagane komputerowo, addatywne modelowanie materii – to nie pojęcia rodem z filmów science fiction. To współczesny kod techniki, którym posługują się młodzi adepci technologii 3D w naszej szkole.

Mija kolejny rok przygody z jaką mają do czynienia uczniowie kl. 6 w dziedzinie nowoczesnych technologii. Do tej pory była to budowa i programowanie robotów. Od ubiegłego roku dysponujemy drukarką 3D i już trzecia grupa uczniów poznaje tajniki projektowania przestrzennego. Przy pomocy specjalistycznego oprogramowania typu CAD – Helena, Ania, Kacper, Olek, Paweł i Filip przetwarzają swoje pomysły na konkretne działania i wytwory w oparciu o technologię 3D. Zaczynamy od przedmiotów użytkowych jak: wizytówka, wspornik telefonu, ramka na zdjęcia czy piórnik biurkowy. Nie przeszkadza w tym obecna sytuacja pandemii, bo zajęcia odbywają się zdalnie – online.

W planach mamy jeszcze makietę szkoły zaprojektowaną przez naszych uczniów i wytworzoną przy zastosowaniu technologii 3D. To duży projekt do którego chcemy zaprosić innych uczniów z naszej szkoły! 

 

Wkrótce, pracownia techniczna naszej szkoły wzbogaci się o nową maszynę z dziedziny nowoczesnych technologii. O czym postaramy się poinformować niebawem :).

 

Rafał Olejniczak – nauczyciel techniki

 

 

Zobacz również

Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać