Pomoc dla Eryka

Home / Ogłoszenia / Pomoc dla Eryka

Pomoc dla Eryka

http://sp46.pl/wp-content/uploads/2018/01/Eryk-ulotka-2.pdf

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy!!!

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc i wsparcie dla Eryka Piaseckiego, ucznia mojej szkoły, który od 8 lat walczy z chorobą nowotworową.

Eryk był ze swoimi kolegami tylko podczas rozpoczęcia roku szkolnego a od 2 września rozpoczął naukę w trybie nauczania indywidualnego.

Wiedzieliśmy, że nasz nowy uczeń jest poważnie chory, ale nie dawał po sobie tego poznać.

Z jego dużych, ciemnych oczu biła radość a uśmiech nie schodził mu z twarzy. Pomimo ciągłej i wyczerpującej walki, którą toczył, każdego z nas, nauczycieli, witał z uśmiechem.

Idąc do Eryka na lekcję wiedzieliśmy, że oprócz ciepłego powitania ze strony rodziców jak i Eryka, zastaniemy tam również ucznia przygotowanego do lekcji, ambitnego i zaangażowanego.

Podczas lekcji rozmawialiśmy nie tylko o matematyce czy chemii. Eryk opowiadał o swoich zmaganiach z chorobą, o marzeniach.

Jednym z nich był przeszczep szpiku, po którym miał wrócić do normalnego życia jako zdrowy nastolatek.

I w  końcu udało się!!!

W czerwcu 2016 roku Eryk poddany został przeszczepowi szpiku. Jednak organizm Eryka bardzo źle zareagował. Chłopak miał polineuropatię nerwów obwodowych, zapalenie drugiego nerwu wzrokowego, refluks przełykowo-żołądkowy, problemy z trzustką i nerkami, ale się nie poddał. Wyszedł zwycięsko z tej walki. Przez rok, on, jego rodzice i my nauczyciele, cieszyliśmy się z sukcesu.

Pod koniec października mama zadzwoniła do szkoły i odwołała zajęcia, ponieważ Eryk miał badania kontrolne.  Po kilku dniach mieliśmy kolejny telefon, że Eryk idzie do szpitala, bo wyniki nie są zadowalające.

Czekaliśmy na wiadomości od mamy. Czekaliśmy tylko na te dobre, jednak dobrych nie było…

Kolejna wznowa, już trzecia, chłoniaka limfoblastycznego (ostrej białaczki typ pre-B).

Eryk zaczął walkę od nowa.

Jest przygotowywany do kolejnego przeszczepu szpiku. Z tego powodu potrzebne mu są częste transfuzje krwi i preparatów krwiopochodnych, ale w bankach krwi ciągle brakuje.

Wystosowaliśmy prośbę do rodziców uczniów, nauczycieli, ich rodzin i nie tylko, aby oddawać krew dla Eryka.

Akcja spotkała się z dużym odzewem. Krwi i preparatów krwiopochodnych do transfuzji naszemu uczniowi nie brakuje.

Jest jednak coś, czego bez pomocy ludzi dobrej woli i dobrego serca ani Eryk, ani jego rodzice sami nie zdobędą. To 650 tyś. zł na dwie dawki leku BLINATUMOMAB, który ma uratować Erykowi życie. Zadaniem leku jest odnalezienie wszystkich komórek rakowych w jego organizmie i zniszczenie ich.

W szkole zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny dla Eryka, podczas którego udało nam się zebrać 6 534 zł. 14 stycznia odbędzie się festyn na terenie Szkoły Podstawowej nr 46,
19 stycznia koncert kolęd w kościele w Antoninku oraz bal charytatywny w lutym. Akcje połączone będą z aukcją na rzecz Eryka, jednak mamy świadomość, że to tylko kropla w morzu potrzeb.

Dlatego też zwracam się do Was ogromną prośbą o rozpowszechnienie tej informacji i w miarę możliwości o wsparcie finansowe dla naszego ucznia (w załączeniu przesyłam Wam ulotkę informacyjną).

Pieniądze można wpłacać na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu

PKO S.A. IV Oddział Poznań 72 1240 3220 1111 0000 3528 6598

HASŁO: „ ERYK PIASECKI”

lub poprzez portal siepomaga.pl/ocalic-eryka.

Brakuje nam pieniędzy i czasu, ale nie brakuje nam wiary w dobro, które jest ukryte w każdym z nas i uaktywnia się w obliczu walki o życie dziecka, które ma marzenia, plany na przyszłość, nadzieję w oczach i tak bardzo pragnie cieszyć się młodością jak jego rówieśnicy.

W imieniu Eryka i jego rodziców serdecznie dziękuję za pomoc.

 

Z pozdrowieniami

Violetta Nowak

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7

w Poznaniu

Czytaj również

Wpisz słowo i zacznij szukać