KONFERENCJA ,,NOWOCZESNY PATRIOTYZM”.

Home / Ogłoszenia / KONFERENCJA ,,NOWOCZESNY PATRIOTYZM”.

KONFERENCJA ,,NOWOCZESNY PATRIOTYZM”.

1 marca w Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych w Muzeum Czerwca ’56 odbyła się I Ogólnoszkolna Konferencja pt. ,,Narodowy patriotyzm”.
Uczniowie szkól podstawowych, gimnazjów i liceów zastanawiali się jak dziś przejawia się patriotyzm wśród młodych ludzi.
Nasza szkołę reprezentowali WITOLD LEWANDOWSKI z kl. VI c i MACIEJ KUEHN z kl. VI b.  Obydwaj chłopcy przygotowali referaty na temat:
,, Czym jest dla mnie współczesny patriotyzm? ”Ich wystąpienia były bardzo ciekawe, dlatego odebrali liczne gratulacje od słuchaczy.
Uczestnicy konferencji tego dnia mieli możliwość wysłuchania wielu referatów i prezentacji, poznali działania podejmowane przez grupy rekonstrukcyjne, obejrzeli filmy o tematyce patriotycznej i wysłuchali wykładu Stefana Ogorzałka ,,Park Dzieje – łączymy z historią” o historycznych widowiskach plenerowych wystawianych w Murowanej Goślinie.
Dla moich uczniów wielkim wyróżnieniem i radością była rozmowa i wspólne zdjęcia z majorem Januszem Gudermanem – uczestnikiem powstania warszawskiego i gościem honorowym.
Udział w konferencji dostarczył nam wielu wzruszeń. Serdecznie gratuluję Witkowi i Maciejowi. Dziękuję za godne reprezentowanie naszej szkoły i wzorową postawę.
Izabela Skrzypczak

Czytaj również

Wpisz słowo i zacznij szukać