DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 Kat. Samorząd uczniowski - wydarzenia, z życia szkoły

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

Szczególny dziś dzień – święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, którzy szkoły prowadzą i nadzorują.

W tym dniu chcemy złożyć wszystkim nauczycielom podziękowania  za przekazywaną nam wiedzę i za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów.  Wasze działania pomagają nam odkrywać i rozwijać swoje zdolności, pasje i zainteresowania. Aby to realizować potrzebne są bezpieczne i godziwe warunki, które starają się zapewnić pozostali pracownicy szkoły. Dziękujemy.

Nie zapominamy też o emerytach i tych którzy odeszli, a którzy swoje życie i siły poświęcili pracy w szkole. Pochylamy przed nimi z szacunkiem głowy.

Pragniemy również powiedzieć słowo przepraszam, bo nie zawsze ułatwialiśmy Wam pracę. To jest już taki przywilej uczniów, że w szkole chce się płatać różne figle. To nie złośliwość, to nie złe serce, ale ot, zwykła dziecięca przekora. Zawsze tak było.

Zatem parafrazując słowa piosenki: „Życzymy sobie i wam, by nas było stać na święty spokój, szczęścia, ile się da i dobrych ludzi wokół”.

W tym dniu w naszej szkole, jak co roku, odbyło się spotkanie grona pedagogicznego, na które przybyli także uczniowie.

Przedstawiciele SU, Stanisław Plewa i Weronika Juskowiak, w imieniu wszystkich uczniów podziękowali byłym i obecnym pracownikom szkoły za ich pracę i dobre serce. Następnie chór szkolny pod opieką p. Piotra Pawlickiego wykonał piosenkę „Tolerancja” S. Sojki, a Antonina Knyba zaprezentowała się w tańcu współczesnym. Na zakończenie uroczystości uczniowie zaśpiewali „Sto lat” dla wszystkich pracowników szkoły.

Zobacz również

Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać